• GODZINY DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI Z PRZEDSZKOLA NR 131 W ROKU SZKOLNYM 2023 / 24

• Budynek przy ul. Solskiego

1. KRASNALE

Poniedziałek 11.30-12.30 Barbara Puziewicz

Wtorek 12.00-13.00 Agnieszka Urbańska

2. TYGRYSKI

Kamila Stempińska-Krzysztofiak,

Marzenna Piszcz

Wtorek 11.00-12.00

Środa  11.00-12.00

3. KOTKI

Czwartek 12.00-13.00 Izabela Cader

Piątek 12.00-13.00 Jolanta Milczarek

4. SMERFY

Środa 11.00-12.00 Elżbieta R.

Poniedziałek 8.45-9.45 Agnieszka Dawidowicz

Budynek przy ul. Wiejskiej

5. PSZCZÓŁKI

Barbara Grządka

Regina Gorzkowicz-Pachołek

Wtorek 11.00-12.00

Środa 11.30-12.30

6. BIEDRONKI

Elżbieta Barszcz, Beata Pustelnik

Wtorek 11.30-12.30

Czwartek 11.30-12.30

7. MOTYLKI

Środa 11.30-12.30 Jolanta Wysoczańska

Środa 10.00-11.00 Danuta Wielogórska

Aby uniknąć zbyt wielu osób na tę samą godzinę oraz ze względu na ewentualną nieobecność nauczyciela z powodu choroby, prosimy rodziców, którzy chcą skorzystać z konsultacji z nauczycielem w wyznaczonych godzinach dostępności o wcześniejsze umówienie wizyty.

• Życzenia

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy, wszystkim naszym Przedszkolakom oraz ich Rodzinom, życzymy spokoju i cudownej amtosfery w gronie rodzinnym.

• Pomoc dla Ukrainy

• Szanowni Rodzice,

jeśli zainteresowani są Państwo pomocą na rzecz Ukrainy informujemy, że we Wrocławiu Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zostało główną jednostką  koordynującą działania pomocowe w mieście. Tam mogą się zgłaszać  osoby prywatne, firmy i  instytucje które chcą zaoferować swoją pomoc.  Poniżej  adres strony.

Dodatkowo od 28 lutego w każdej szkole rusza akcja „Dary dla Ukrainy” w ramach której również w naszej szkole utworzony będzie punkt zbiórki  pomocy rzeczowej.

POTRZEBNE SĄ:

KARTONY – średniej wielkości o mocnej konstrukcji, do których trafi posegregowana pomoc;

·                NOWE - śpiwory, koce, karimaty;

·         żywność tylko długoterminowa . Najlepiej w opakowaniu zbiorczym ze względu na odpowiednie zabezpieczenie , czyli paleta słoiczków z jedzeniem dla dzieci, karton batonów energetycznych , makaron, ryż, kasze, konserwy;

·         Środki opatrunkowe : plastry, bandaże, gazy opatrunkowe;

·         NOWE, dobrej jakości latarki, baterie, świece, zapalniczki;

·         środki higieny osobistej :  pasty do zębów, szczoteczki do zębów, pieluchy dla dzieci i dorosłych, chusteczki nawilżane

NIE PRZYNOSIMY :

-lekarstw, ubrań, jedzenia w słoikach ( za wyjątkiem słoiczków dla małych dzieci)

Ważne!

Bardzo ważne, aby dary przekazywać w kartonach z informacją, co znajduje się w środku! Ułatwi to segregowanie darów.  Prosimy nie zaklejać kartonów i pamiętać aby pojedyncza paczka nie była zbyt ciężka.

• Pomoc psychologa PPP

• Szanowni Państwo,

mając na uwadze kolejne fale pandemii, związane z tym ograniczenia , ilość zachorowań , izolacji oraz związanych z tym trudności emocjonalnych, lęków, depresji, sytuacji kryzysowych itp.,w ramach działań pomocowych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców i nauczycieli zapraszam do skorzystania  w dniu 10 stycznia (w godzinach 16.00-18.00 z DYŻURU  TELEFONICZNEGO PSYCHOLOGA PPP nr 4 p.Katarzyny Kowiel-Bombała (tel 71 7986830, wewn.203).

Kolejne dyżury zaplanowano w terminach:

11.02.2022 r. w godz.11.00-12.00

7.03.22 r. w godz.16.00-18.00

8.04.22 w godz.11.00-12.00

•   116111- telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu

•    800702222- centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego 9dla dzieci i młodzieży)

•   22 484 8804- antydepresyjny telefon zaufania czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 20:00

• 22 484 8804- telefon zaufania młodych; dyżury psychologów od poniedziałku do soboty w godzinach 11:00 – 21:00

•      800 12 00 02- Niebieska Linia – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

• Życzenia

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim Przedszkolakom oraz ich Rodzinom składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy dużo spokoju oraz wspaniałej, rodzinnej atmosfery podczas kolacji wigilijnej. Niech w Waszych domach dzieje się magia a pod choinką czekają upragnione prezenty.

Drogie Dzieci! Wspaniale było móc być dziś z Wami podczas przedszkolnej Wigilii. Niech uśmiech z którym wchodzicie do sal przedszkolnych, nigdy nie znika Wam z ust!

Nauczyciele i Pracownicy

przedszkola

• W najbliższy piątek 05.11 będziemy obchodzić:

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Zachęcamy, aby chętne dzieci przebrały się za ulubione bajkowe postacie oraz przyniosły ulubione bajki. Będziemy wykonywać tematycznie związane z wydarzeniem karty pracy, oraz zrobimy mały test ze znajomości bajek.

Będzie… na pewno bajecznie :)

• Konkurs "Najsympatyczniejszy stworek z dyni".

• Z największą przyjemnością ogłaszam, że wszystkie sympatyczne stworki z dyni zasłużyły na miano wygranej. W absolutnie każdym stworku widziałam zaangażowanie i ogrom pracy włożony w wykonanie tak barwnych i kolorowych dyń. Mam nadzieję, że najwiekszą nagrodą jest dla Was - drogie Przedszkolaki - wspólny czas spędzony z bliskimi przy wykonywaniu pracy na konkurs.

Jestem z Was bardzo, bardzo dumna!

Aneta Łyczko

• Z DYNIĄ w roli głównej

• W dniach 25-29 października odbędzie się:

„Pomarańczowy tydzień – z DYNIĄ w roli głównej”

W tych dniach dzieci poznają różnorodność dyń oraz poczują się jak na dyniowej grządce.

Niech pochmurne dni ocieplą pomarańczowe ubrania dzieci, a dyniowe wypieki osłodzą pobyt w przedszkolu.

• Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie pt.

„Najsympatyczniejszy stworek z dyni”.

Stworki można przynosić do 15 października. Dla autorów najciekawszych praca czeka niespodzianka. Stworki pod koniec października wrócą do swoich domów.

Życzymy udanej zabawy!